تنها مسیر

حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام) می فرمایند: در انتظار فرج باشید و از رحمت و کارگشایی خدا ناامید نشوید ،زیرا بهترین اعمال در نزد خدای بزرگ انتظار فرج است

.
تـــــــــــــــنها مســــــــــــــیر

NazSkin

تنها مسیر

حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام) می فرمایند: در انتظار فرج باشید و از رحمت و کارگشایی خدا ناامید نشوید ،زیرا بهترین اعمال در نزد خدای بزرگ انتظار فرج است

چه شقـــــــــــــــــایــــــــــــق
چه گل پیچـــــــک و یـــــــــاس
جای یک گــــــــــل باقی است
تا نیـــــــــاید مهــــــــــــــــدی
زندگی زیبــــــــا نیســــــــــت

نویسندگان

http://iscanews.ir/wp-content/uploads/2015/01/5d416cfd-8f8a-4e0f-afc0-18e7b0ba6518.jpg


بازیگران: مهتاب کرامتی، بهرام رادان، آنا نعمتی، سحر دولت شاهی، مینا ساداتی، محسن کیایی، بابک بهشاد، علی میلانی، پوریا رحیمی سام، صدف طاهریان، علی کوچکی و فرهاد اصلانی، با حضور ژاله صامتیخلاصه داستان
در عصر یخبندان خارپشت‌ها تصمیم گرفتند رنج خارهای یکدیگر را تحمل کنند اما کنار هم باشند و به هم گرما بدهند. خارپشتها تنها جاندارانی بودند که در عصر یخبندان زنده ماندند .

                                                                  
شعار تبلیغاتی

می‌ترسم تمام فکرهایی که می‌کنم واقعیت داشته باشد

عوامل سازنده فیلم
نویسنده و کارگردان: مصطفی کیایی/ مدیر فیلمبرداری: مهدی جعفری/ تدوین: نیما جعفری جوزانی/ طراح صحنه: حجت اشتری/ طراح لباس: نگار نعمتی/ طراح گریم: سودابه خسروی/ صدا بردار: امیر نوبخت/ صداگذاری: سید علیرضا علویان/ موسیقی: آرمان موسی پور/ دستیار اول کارگردان: هومن خواجه نوری/ عکاس: مهدی دلخواسته/ مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه ای: سام بهشتی/ مدیر تولید: مجید کریمی/ جانشین تولید و مدیر تدارکات: سجاد رحیمی/ تهیه‌کننده: منصور لشکری قوچانی

بازیگران

مهتاب کرامتی، بهرام رادان، آنا نعمتی، سحر دولت شاهی، مینا ساداتی، محسن کیایی، بابک بهشاد، علی میلانی، پوریا رحیمی سام، صدف طاهریان، علی کوچکی و فرهاد اصلانی، با حضور ژاله صامتی                    گزیده حرف‌های عوامل فیلم در نشست «یک فیلم یک سلام»

مصطفی کیایی (نویسنده و کارگردان):
+ساخت عصر یخبندان همچون خط ویژه خیلی سریع بود. این سوژه از اردیبهشت ماه آغاز شد و دو ماه برای نگارش آن زمان صرف شد، بلافاصله با لشگری در این‌‌ خصوص وارد مذاکره شدیم و کار از پاییز آغاز شد.
+ فکر می‌کنم تنها کسی که به فیلم اشراف کامل دارد کارگردان است به ویژه اگر فیلمنامه را هم خودش نوشته باشد. «عصر یخبندان» فیلمی اجتماعی است که به نسبت فیلم‌های من شیرینی کمتری دارد و فضای متفاوتی دارد.
+قطعاً این فیلم اثری اجتماعی است و فضای آن همان فضای به روز جامعه است ولی نسبت به کارهای قبلی من لحن متفاوت‌تری دارد. شاید شیرینی ای که در فیلم‌های قبلی‌ام وجود داشت در این کار کمتر شده است. بنابر اقتضای قصه فضای متفاوت‌تری داشتیم.
+بهرام رادان و محسن کیایی هر کدام نقش یکدیگر را برای بازی می‌خواستند اما با توجه به تصوری که من نسبت به کلیت نقش داشتم، مخالف این نظر بودم.
+عصر یخبندان فیلمی اجتماعی با زبان روز جامعه است و همچون فیلم‌های قبلی‌ام ساخته شده اما شیرینی فیلم های قبلی را ندارد چرا که اقتضای داستان بدین گونه است که جدی کار شود.
+  در این کار رابطه خوبی را با تهیه کننده اثر تجربه کردم. ما خیلی خوب به هم اعتماد کردیم. امیدوارم مورد توجه همه قرار گیرد و مردم آن را دوست داشته باشند و با گردش سرمایه تهیه‌کنندگان ترغیب شوند تا در کارهای بعدی همکاری داشته باشند. امیدوارم این اثر فیلم آبرومند و رضایت‌بخشی باشد.
+ تعداد لوکیشن‌های من زیاد است. در این فیلم ۴۲ لوکیشن در تهران داشتیم و ۲۷ شب شب‌کاری کردیم.
+ در این فیلم ما اتفاق خوبی را تجربه کردیم. من وقتی فیلمنامه می‌نویسم دستم به کم نمی‌رود و در پایان می‌بینم 8 شخصیت خلق کرده‌ام که پیدا کردن بازیگر برای آن دشوار است.
+ من هروقت فیلمنامه می‌نویسم، محسن همیشه آن را می‌خواند و همیشه نقشی را انتخاب می‌کند که من با ایفای آن توسط او مخالفم و نقش دیگری را برایش درنظر دارم. این بار هم او نقش فرید را می‌خواست که بهرام آن را بازی کرد.منصور لشکری قوچانی(تهیه کننده):
+وقتی فیلمنامه را خواندم خیلی ذوق زده شدم. از آنجا که کیایی کارگردان مسلطی است هرچه‌قدر که کار مشکل باشد نه تنها هیچ‌یک از عوامل در حین کار احساس خستگی نمی‌کند بلکه کار لذت بخش هم است.
+همکاری مجدد با کیایی برایم لذت بخش بود و در زمان تولید احساس خستگی نمی‌کردم. فیلم «عصر یخبندان» به لحاظ فیلم‌نامه یک سر و گردن قوی تر از «خط ویژه» است چرا که دغدغه جامعه را بیان می‌کند.  
+ امیدوارم مسئولان نیز این فیلم را ببینند چرا که حرف مردم در آن بیان شده است.  
+ من در این فیلم یاد گرفتم که اگر می‌خواهید یک فیلم خوب داشته باشید که استانداردهای سینمای ایران را داشته باشد نیاز است تا بجز تهیه‌کنندگی و ایجاد فضای آرامش و آسایش امکان بروز خلاقیت را بوجود آورد.
+ این که بازیگر خوب می‌آید و در کاری حضور دارد، نشان از خوب بودن متن و فیلمنامه قدرتمند است
+ استانداردها در این فیلم رعایت شده‌اند. کیایی خلاق‌ترین آدمی است که تا به حال دیده‌ام. فیلم را ببینید و از اینکه وقت گذاشتید و هزینه کردید پشیمان نمی‌شوید. فیلم سرپا ست و حرف اکثر مردم را می زند و مسئولان هم باید آن را ببینند.بهرام رادان(بازیگر):
+خیلی دوست داشتم در فیلم «خط ویژه» با کیایی کار کنم ولی به دلیل همزمانی با یک پروژه دیگر این امکان فراهم نشد. در این کار نیز قرار نبود همکاری داشته باشیم ولی با برنامه‌ریزی و فیلم‌برداری سکانس ها با ترتیب دیگر، شرایطی بوجود آمد تا در انتهای کار به صورت فشرده آن بخش‌ها فیلم برداری شود.
+مصطفی کیایی جزو کارگردانان جوانی است که با نگرش نو و شکاندن آنچه که ما در کارهای سنت‌گرایانه روبرو هستیم کار می‌کند که من هم معتقدم در حال حاضر باید تمامی فیلم‌ها چنین باشد.این همان انتظاری است که از کارگردانان کاربلد انتظار می‌رود.
+در فیلم «خط ویژه» هم وقتی فیلم نامه را خواندم، نقشی را مد نظر داشتم که متفاوت با پیشنهاد کیایی بود و در این فیلم نیز همین اتفاق افتاد و با توجه به تجربه مصطفی کیایی انتخاب وی را برای بازی در این نقش قبول کردم.
+در این جامعه از این نوع آدم ها بسیار زیاد است و من نقش خاکستری فیلم را بازی کردم نقشی که زیاد در جامعه دیده شده است.
+در فیلم «خط ویژه» نیز من یک نقش را دوست داشتم اما بعد از آن که در نقشی که کیایی به من محول کرده بود بازی کردم متوجه شدم که حضورم در این نقش درست تر بوده است بنابراین در فیلم «عصر یخبندان» با وجود این که کاراکتر سعید را انتخاب کرده بودم بنابر تجربه قبلی و روند بازی نقش فرید را پذیرفتم.
+هیچ فیلمی تاکنون نبوده که در کار آن با کارگردانش تا این حد بی جدل بوده باشم. حتی در بخش‌هایی که فکر می‌کردم خوب کار کرده‌ام و کیایی بر تکرار آن نظر داشت هیچگاه جدل یا اعتراضی نداشتم.
+ فرید یکی از نقش هایی بود که گاهی من خودم هم از او می ترسیدم  و نمی دانم در کاراکتر خاکستری او چقدر می توانیم نقطه سفید پیدا کنیم شخصیتی که عمیق و دارای چند وجه است و از جمله افرادی است که هر جا می رود خودش را به شکل آنجا در می آورد و خطرناک است.محسن کیایی(بازیگر):
+ نقشی که در این فیلم بازی کردم را در آغاز دوست نداشتم و به زور مصطفی بازی کردم که فضای بسیار خوبی دارد.
+کاراکتر سعید از نظر خود من خیلی جذاب است. او فردی از یک قشر جامعه محسوب می‌شود که به خاطر شرایطی که بوجود آمده یکسری قوانین را بوجود آورده است که شاید از بیرون و از نگاه افراد دیگر خلاف باشد ولی او آنها را جرم نمی‌داند. این نقش به نقش منوچهر «خط ویژه» نزدیک است ولی کارکرد متفاوتی نسبت به آن دارد و کارهایش را آگاهانه انجام می‌دهد.
+ سعید کاراکتر جذابی است، قشری از جامعه که به خاطر شرایط، قوانینی برای خودش شکل داده و وقتی از بیرون نگاه می‌کنید انگار خلافکار است اما خودش فکر می‌کند اینگونه نیست.
+فکر می‌کنم این فیلم ویژگی دارد و کسانی‌که می‌آیند حتما باید دو بار آن را ببینند.
+ جان مادرتان فیلم را ببینید!
آنا نعمتی(بازیگر):
+این فیلم آرامش‌بخش ترین فیلمی است که در طول این سال ها کار کرده‌ام. به جرات می‌گویم که مدیریت یک مدیر مدبر و باهوش باعث شد تا من به عنوان یک بازیگر از کار خسته نشوم. در حقیقت در طول کار هر چه می‌گذشت بجای آنکه خسته شوم بیشتر انگیزه، شور و هیجان پیدا می‌کردم. این کار و همکاری با کیایی تجربه گرانقدری برای من بود.
+به طور کل هیچ‌گاه نتوانستم در این مدت موضوع فیلم را تعریف کنم بلکه تنها ریتم زیگزاگی آن را به همه نشان می‌دادم.
+باور کنید به همه ما در طول کار خیلی خوش می‌گذشت و در صورتی‌که اشتباه می‌کردیم مورد شماتت قرار نمی‌گرفتیم ولی این امر در مورد محسن کیایی به گونه دیگری بود و به حدی کیایی نسبت به محسن سخت‌گیری می‌کرد که به جرات می‌گویم محسن کیایی بیشترین کسی بود که تنبیه می‌شد.
+نقش من از بقیه کاراکترها مجزا و متفاوت از همه است. اگر بتوانیم تقسیم بندی داشته باشیم شخصیت من در این اثر هیچ ربطی به بقیه کاراکترها ندارد. رنگ نقش من در فیلم «عصر یخبندان» آبی است. اسم نقش من مهتاب است و این اسم روی نقش به خوبی نشسته است. تماشاگران در این کار یکی از متفاوت‌ترین لحن‌های بازی‌ را از من شاهد خواهند بود.
+ نباید بگذاریم سینمایی که به ضرب و زور افرادی که از همه چیزشان گذشته‌اند سرپا ایستاده، نابود شود. ما به معضلات و خطوط قرمز پرداختیم و مردم تنها حامی‌مان هستند.

آنونس فیلم «عصر یخبندان»ASR e YAKHBANDAN (لینک دانلود فیلم)


آلبوم عکس‌های فیلم «عصر یخبندان»نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی